وا اسلاما!

سلام

چند وقت پیش به مناسبت روز st.Patrick، توی کلاس اقتصاد حرف به فرهنگ و دین و اینا کشیده شد، معلم پای من رو هم کشید وسط بحث، کلی از ایران پرسید، خودش هم اطلاعات کلی داشتی، به شدت هم ضد آمریکاییه!،اون روز در ادامه بحث رسید به یه جایی که گفت بعضی روانشناس ها میگن "وقتی عصبانی هستی، بهترین راهش اینه که یه بالش برداری، شروع کنی مشت زدن بهش و خلاصه خودت رو خالی کنی" بعضی دیگه با این نظر مخالفند، نظر تو چیه!؟ منم مونده بودم چی بگم، گفتم اسلام میفرماید "اصلا نباید عصبانی بشید!،باید خودتون رو کنترل کنید و خشمتون رو بخورید!" همه چشمشون چهارتا شد، خود معلم هم بدش نیومد، ولی همون موقع چیز خاصی نگفت، به هر حال گذشت و گذشت تا دیروز که باهاش دوباره کلاس داشتیم، یه چیزی پیش اومد گفت:«هر وقت میخوام عصبانی بشم یاد تو و نظر اسلام میوفتم!»، میخواستم سرم رو بکوبم تو دیوار! یکی دوبار هم در طول کلاس به شوخی ازم پرسید:«نظر اسلام در این رابطه چیه!؟»
دیگه آدم که از صدرای قم بلند کنه بره غرب اروپا، همین میشه…

یک فکر در “وا اسلاما!”

 1. و علیک سلام

  چرا؟ چرا می خواستی سرت رو بکوبی تو دیوار؟

  به نظرم باید سرت رو ……….
  …………………….. بالا بگیری

     0 likes

 2. سلام دمت گرم خیلی حال کردم بابا خیلی دلم می خواد عکستو ببینم انگار عکست تو فیس بوک هست! فعلا نمی تونم برم فیس بوک

     0 likes

 3. سلام علیکم
  خیلی هم خوب بود با نظر سید جواد موافقم
  اصلا منفعل نباش اما اطلاعاتت رو بالا ببر
  مثلا اسلام با خشمگین شدن در مسایل نفسانی مخالفه اما اگر پای دفاع از دین و ناموس و یا دیگر مومنان شد یعنی غضب برای خدا کاملا ممدوح است.
  خداوند هم غضب میکند و در غضب به خاطر خداوند رحمتی خاص نهفته است.مثلا و لکم فی القصاص حیات یا اولوا الالباب.
  یک قرآن یا نهج البلاغه ترجمه شده به استادتون هدیه بده البته مخفیانه و اگر صداقتشو امتحان کردی و رعایت دیگر جوانب که خودت می دونی….
  یا علی

     0 likes

 4. سلام سید جان
  حالت خوبه، سلام به خانواده برسون
  با اجازه شما و دوستان ، ما هم کمی وارد بحثتون بشیم.
  در مورد اوصاف رفتاری که از انسان سر می زنه، اسلام مطلقا نه رد می کنه و نه تایید.
  این در مورد غضب ، شهوت ، صداقت، کذب، غیبت، و … هم صادقه. یک جایی غضب خوبه در جایی هم بده
  یک جایی شهوت لازمه در جایی هم رد شده
  صداقت در جایی خوبه و در جایی مذمومه
  غیبت هم همین طور
  ولی مثلا در مورد برخی ملاک های اساسی مثل عدالت و ظلم ، اینو نمی شه گفت. همیشه عدالت خوبه و همیشه ظلم بد هست.
  در موارد قبلی ، مثلا غیبت کردن از کسی در نزد فرد خیرخواهی که توانایی اصلاح رو داره،اگه به قصد اصلاح اون فرد غیبت شونده انجام بگیره نه تنها بد نیست، حتی گاهی واجبه.
  دوستان اشاره خوبی به مورد غضب و عصبانیت کردند. زمانی که انسان مورد ظلم و تهاجم قرار می گیره و با شهامت به دفاع از خود و مال و ناموس خود بر میاد ، این نیروی غضبش هست که اون رو به پیش می بره. اگه اینجا غضب نداشته باشه نمی تونه از خودش دفاع کنه و اصطلاحا به اینجور آدمی می گوییم آدم بی رگی هست.
  البته اسلام به کسانی که توانایی تسلط برخودشونو دارند مستقیما دستور به کظم غیظ می ده . به افراد متوسط راه های دیگه ای داده. مثلا می گه اگه در حال غضب ، ایستاده هستی بنشین. یا اگه نشسته ای بپا خیز، چند قدم بردارد. کمی آب بخور. یا چند تا صلوات بفرست. این کارهای هر چند کوتاه فاصله ای ایجاد می کنند تا انسان در حال غضب تصمیم نگیره و فرصت فکر کردن پیدا بکنه و بعد کاری معقول تر انجام بدهد.
  در مورد اشداء علی الکفار، که عارف گفت ، منظور کفار معاندی هست که در عین اینکه حق را شناخته اند باز هم زیر بار نمی روند و از روی عناد و دشمنی با اسلام و مسلمین محاربه و دشمنی می کنند. وگرنه منظور همه کسانی نیست که به اسلام اعتقاد ندارند.

     0 likes

 5. سلام برادر
  چطوری؟
  وقتی این پستو خوندم کیف کردم و افتخار
  فرصت خوبیه که تو بهشت یه پنتهاوس بگیری
  البته الآن که محل رجوع شدی خب باید مطالعاتت خیلی بیشتر بشه
  سفیر خوب یعنی همین
  موفق باشی

     0 likes

 6. سلام
  یه شماره فکس بفرست اجازه اجتهاد متجزیتو برات فکس کنم!
  مبارکه!
  نه، جدای از شوخی، شما خیلی حرفای جدید و خوب برای گفتن داری، البته این رو هم فراموش نکن که این بندگان خدا بدون هیچ زمینه ای حرفای شما رو میشنون، منظورم اینه که شاید اولین حرف تو، تمام حرف تو در مورد اسلام براشون تلقی بشه که لازمه این وضعیت اینه که دقیق بگی تا بعدا دچار تناقض گویی نشه!
  آه! این همه حرف جدی از من بعید بود!
  دوست دارم-فعلا

     0 likes

 7. سلام فکر می کنی چرا گاهی به حضرت اباالفضل(ع) عباس(ع) و گاهی اباالفضل(ع) می گوییم؟
  در مقابل دشمن حربی عباس باش و در مقابل دوست اباالفضل.

     0 likes

 8. سلام
  هم سخته و هم شیرین که آدم در موقعیتی قرار بگیره که بشه نماد مذهبش ! این خیلی حس عجیبی ایجاد می کنه حداقل برای من این طوره و برام واقعا مهمه که جوابم دینم رو نامبروان نشون بده !

     0 likes

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *