یه روز خوب

سلام

امروز بعد از یه هفته تعطیلی دوباره مدرسه ها باز شد (برای ما سال پنجمی ها البته، سال ششمی های بیچاره که کلا تعطیلی ندارن!) و تحصیل علم و دانش از سر گرفته شد!
کلا روز خوبی بود، یعنی میتونست خیلی مزخرف تر باشه!

یکی از اصول روز های خوب، صبحانه خوبه و یه صبحانه خوب (البته یه خرده دیرتر از موعد!) برای یه آدم غرب زدهی تازه به خارج رسیدهی جوگیر مثل من (!) تشکیل میشه از یه قهوه آمریکانو (تازه این اسم ها رو یاد گرفتم، ها!) با مقداری شیر و مقادیری شکر به علاوه کروسان گرم که از بوفه (canteen) مدرسه در ساعت استراحت صبحگاهی (10:40 تا 11) خریداری بشه! (البته بوفه که نمیشه گفت، رســــتــــوران!)

از چیز های دیگه ای که میتونه باعث بشه آدم حس کنه روز خوبی رو در مدرسه داشته و بیاد یه پست توی وبلاگش در مورد اون روز بنویسه، میشه این رو ذکر کرد که معلــم[ـه] زبان انگلیسی (سطح عادی) آدم بعد کلاس نگهش داره، بهش بگه که امتحانت فوق العاده بوده و بهترین نمره رو توی کلاس آوردی (البته بین 4 نفر ایرلندی)، فقط توی کلاس نمیتونستم بگم، به خاطر وضعیت روحی بقیه! اون تکلیفی رو هم که گفتم (انجام دوباره یکی از سوالات امتحان) اصلا نمیخواد انجام بدی، چون مشخص بود که شعر رو کاملا متوجه شدی و این حرفها، و آدم هم بگه نه، انجامش میدم، بالاخره تمرین دوباره ای هست دیگه! (البته ممکنه چند ساعت بعد پشیمون بشه از این کار خودش، ها! ریسکش بالاست)
و ساعت بعدی هم معلم[ـه] اقتصاد برگه اش رو بده به دستش و بگه خیلی عالی بود، [هشتاد و پنج درصد]، و البته هر انسان عاقلی میتونه بفهمه وقتی به چهار نفر از پنج نفر کلاس میگه امتحان رو کلا یه بار توی خونه حلش کنید و به یکی دیگه میگه کاملا مشخصه که کلا باید یه دور دروس قبلی رو بخونی، چه جایگاه احتمالی توی کلاس داره، حتی اگه نورچشمی معلم[ـه] سر کلاس نباشه…
و ساعت آخر هم معلم[ـه] جغرافی، شیرینی و شوکول بیاره سر کلاس و بگه که همه امتحانشون خیلی خوب بوده، گرچه همه برگه ها رو تصحیح نکرده و فردا نمرات و اعلام میکنه…

از اونجایی که زندگی فراز و نشیب زیاد داره، همونطور که عواملی دست به دست هم دادن تا امروز مدرسه روز نسبتا خوبی باشه، عوامل دیگه ای هم میتونن دست به دست هم بدن تا فردا روز مــزخــرفی باشه، برای مثال نتایج دو تا امتحان آخری که بسیار افتضاح بودند، فردا با هم دیگه اعلام میشه!

پا.نوشت:
1. کاملا واضح و مبرهن میباشد که یه روز خوب خیلی چیز های دیگه هم لازم داره ولی اگه قضیه محدود به مدرسه باشه، همین ها کافیه!
2. خیلی یه جوریه دوستان و آشنایان توی ایران همه توی حال و هوای عید میباشند، ما باید با دیدن دعوت نامه سفارت و شوق و ذوق ملت تو فیس بوک و سند تو آل های تبریک تو یاهو، یادمون بیاد که چند روز دیگه تحویل ساله! راستی چند روز دیگه است؟! هیچ وقت دور از این هیاهو نبودم، همیشه توی حال و هوای برنامه ریزی مسافرت اهواز بودیم، به غیر از برنامه فوق عادی «راهیان نور» پارسال…
3. تموم شد دیگه! یه پست به این کوتاهی چقدر پانوشت میخواد مگه!؟

یک فکر در “یه روز خوب”

 1. سلام
  از اینکه روزاتو با موفقیت پشت سر میزاری بهت تبریک میگم
  زیاد جوگیر نشی حالا،ما ایرانیها کلا آی کیو بالاییم
  مواظب باش بهت حسودی نکن تو فیلماشون که نشون میدن چشم دیدن شاگرد زرنگارو ندارن
  امسال هم مثل سالهای قبل بدون اماممون بهار میکنیم حالا شاید غربت امام زمان رو بیشتر حس کنی
  گل بی رخ یار خوش نباشد بی لاله بهار خوش نباشد

     0 likes

 2. پسردایی گلم سلام!
  سال نو مبارک+چند روزی هم تأخیر
  میگم شما رفتی دبستان یا … اینا که همش معلم(ه)هستن شیطون!
  موفق باشید-به یادتون هستیم-دوستون داریم :-)

     0 likes

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *